166 sonuçtan 1 ile 40 arası görüntüleniyor.

Kadın Pantolon

Pantolonlar yüzyıllar süren bir mücadelenin sonunda kadınların dolaplarındaki yerini almıştır. Kadınların pantolon giymeye başlaması Birinci Dünya Savaşı'nda erkeklerin cepheye gitmesi tüm iş yükünün ise kadınlara kalmasıyla başlamıştır. Kadınlar daha rahat çalışabilmek için pantolon giymeyi tercih ettiler. Ancak savaşın bitmesiyle beraber kadınların iş yaşamında pantolon giymesi yasaklandı. Şimdi her kadının kurtarıcı bir giysi olarak gördüğü pantolon yakın bir tarihe kadar kadınlar için maalesef bir tabuydu. Tabuların yıkılması sonucunda pantolon giymek yaygınlaştı bununla beraber kadın pantolon modelleri de çeşitlendi.

Kadın Pantolon Modelleri

Pantolonlar dolapların vazgeçilmezi, kombinlerin de kurtarıcı parçasıdır. Her mevsim, her yer ve koşul için kadın pantolon modelleribulmak mümkün. Kadın pantolonları geniş renk yelpazesine sahip olmakla beraber çoğu kumaşla da tasarıma açık bir üründür. Günlük hayatta, etkinliklere katılırken, kurumsal hayatımızda ve hatta düğünlerde dahi pantolon kullanmak mümkün. Her mevsim kullanıma uygun kot pantolonlar, kışlık giyime uygun kadife pantolon, bahar mevsimlerinin kurtarıcısı keten pantolonlar gibi kadın pantolon modelleri sizlerin tüm mevsimlerde rahat etmenizi sağlar. Pantolon sadece rahat olduğu için değil aynı zamanda şık bir görüntü sağladığı için tercih edilir. Düğünler gibi etkinliklerde de tercih edilme sebebi bu durumdur. Düğünlerde abiye pantolon denilen tarzdaki pantolonlar zarafeti ve şıklığı için tercih edilmektedir. Pantolon türleri bel seviyesi, paça şekli- boyu, kumaşı ve kesimi gibi pek çok kritere göre sınıflandırılabilir.

Paça Genişliklerine Göre Pantolon Modelleri

Paça genişliklerine göre pantolon çeşitleri İspanyol paça, dar paça ve boru paça olarak sıralanabilir. İspanyol paça pantolonların popüler olduğu zamanlar altmışlı yılların sonunda başlamıştır. Hippi yaşam tarzını benimseyen insanlar tarafından kullanması nedeniyle bir dönemin simgesi haline gelmiştir. İspanyol paça pantolon bel bölgesine, kalça ve üst bacağa tamamen oturan genellikle diz kısmında genişleyen bir pantolon modelidir. Dar paça pantolonlar bilekleri tamamen sarması ve potluk yapmaması nedeniyle sıklıkla bot ile kullanılmaktadır. Boru paça pantolonların genellikle bilek üstü modelleri tercih edilmektedir.

Kot Pantolon

Kot pantolonlar rahatlığın ve sokak stilinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Üretiminde kullanılan kot kumaşı kaba ve oldukça dayanıklı pamuklu kumaştır. Genellikle mavi rengi ve tonlarıyla ön planda olsa da günümüz kadın pantolon modelleritüm renkleri kullanarak tasarlanabilmektedir. Boyfriend tarzı erkeksi pantolonlar ve mom jeans modelleri son beş yıldır tercih edilen popüler modellerindendir.

Düz Pantolon

Standart kadın pantolon kalıbında belirlenen paça uzunluğu, bel kesimi ve paça ölçüleriyle hazırlanmış pantolon modelidir. Düz pantolonlara aynı zamanda klasik kesim pantolonda denmektedir.

Etek Pantolon

Geçmişte kullanımı ihtiyaçlardan dolayı olsa da günümüzde tarzını yansıtmak isteyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Günlük kullanımda rahatlıkla tercih edildiği gibi etek pantolonlar kurumsal yaşamda da bir dönem trendler arasına girmiştir. Otantik salaş bir tarzda olmasında ötürü kültür gezginleri için oldukça uygundur.

Şalvar Pantolon

Türk kültürünün geçmişinde de rastlanan şalvar pantolonlar günümüze modernize edilerek ulaşmıştır. Şalvar pantolon ağ bölgesi bol olan geniş ve rahat pantolon türüdür. Son zamanlarda pek çok tarza uygun modeli tasarlanmıştır. Şalvarların her mevsim için farklı kumaş türleri kullanarak hazırlanmış modellerini bulmak mümkündür.

Bahçıvan Pantolon

Genelde iş pantolonu olarak tanınan bu pantolon türü hareketleri kısıtlamamasıyla bilinmektedir. İş pantolonu olarak başlayan serüven maskülen tarza sahip kadınların kullanımıyla kadın modasına geçiş yapmıştır.

Kadın pantolon modellerine göre kadın pantolon fiyatlarıdeğişiklik göstermektedir. Aynı zamanda sitemizden indirim fırsatlarını yakalayarak ürünlere daha uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz. Birbirinden özel pantolon modellerini inceleyip kendinize uygun olan pantolonu bulduysanız tek yapmanız gereken kadın pantolon satın al işlemini gerçekleştirmek olacaktır.

“Pantolonu olmayan var mı?” 

Etrafımızdaki insanlara teker teker “kaç tane pantolonun var?” diye sorarsak, herhalde  “hiç pantolonum yok” diye yanıtlayacak tek bir kişi bile bulamayız. Pantolon cinsiyeti, tarzı, statüsü ne olduğuna bakılmaksızın, herkes tarafından tercih edilen bir giysi. Tabii ki farklı stillere ve amaçlara göre kumaşları, desenleri, kesimleri de değişiklik gösteriyor. Yogi ve yoginiler için balıkçı pantolonları, hem doğal kumaşlardan yapılmış olmaları hem de hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak kesimde olduğu için bir hayli tercih edilir. İş hayatındaki kadınlar çoğunlukla düz kesim ve renklerdeki pantolonlarla maskülen şıklığı hedefler. Festivalciler, 69 kuşağının moda geleneğini geniş paçalı bohem pantolonlarla, etnik pantolonlarla devam ettirir, son senelerde etnik şalvarların moda olmasıyla birlikte şalvarlar da bu modaya eklenmiştir. Bahçıvan pantolonlar ve tulumlar yalnızca bahçe işleriyle uğraşırken rahat ve pratik olması sebebiyle değil, kesimlerinin ve kumaşlarının zenginleşmesiyle stil sahibi kadınların taşımaktan memnun olduğu bir giysi olarak kullanılır; bol kesimleri sayesinde rahatlıkla taşımaları dersek daha yerinde olur.  

“Şamanların Tören Giysisi Olarak Pantolon” 

Uygur kazıları esnasında çıkarılan buluntular ilk pantolonun 3000 yıl önce giyildiğini, pantolonun üç ayrı yün ile yapıldığını ve kumaş desenleriyle olduğunu gösterdi. İlk pantolonlar ata binmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı. Ünlü moda tarihçisi Ingrid Loschek’ göreyse pantolon çok çok daha eskiye, taş devrine dayanır. Taş devrinde mağara duvarlarına betimlenmiş şaman ayinleri çizimlerinde, ayini yöneten kişinin pantolon giydiği görülür. Pantolon gündelik bir giysi değildir de, erkeğin gücü ve otoritesinin bir sembolü ve toplum içerisindeki yerini belirleyen bir giysi olarak kullanılmıştır. 

“Kadınlar Pantolon Giyme Hakkını Mücadeleyle Elde Etti” 

19. yüzyılın sonlarına kadar pantolon, erkeklerle özdeşleşmiş bir giysidir, hatta çoğu yerde kadınların pantolon giymesi yasaktır. Bu dönemde Kadın Hakları Hareketi, eteğin hareket özgürlüğünü engellediğinden dem vurarak kadınların da pantolon giymesi için bir mücadele başlattı. Bu mücadelenin sonunda tarihte ilk pantolonu giyen kadın Elizabeth Smith Miller oldu. Kadınlar için ilk pantolonu tasarlayan ise feminist eylemci Amelia Bloomer oldu. 

“69 Kuşağının Cıvıl Cıvıl Pantolonları” 

Savaş karşıtı Hippi gençliğin moda dünyasına kazandırdığı “hippi look”, dönemin modasına karşı duruşlarıyla bir anti- moda yarattılar. İronik olan şudur ki hippi look anti-modası, günümüzde de pek modadır. Etnik desenli bol paça pantolonlar, renkli saç bantları, örgü şallar, üst üste takılan renkli, boncuklu ve sembollü kolyeler, çiçek desenli etekler ve sandaletler her devrin doğa dostu ve savaş karşıtı olan kuşaklarının tercihi oldu. Bizler de Clandestino olarak bir manada bütünleştiğimiz hippi kültürünün pantolonlarını doğunun etnik motifleriyle, doğanın da canlı renkleriyle bütünledik. Post modern kesimlerle yorumladık, bazı modellerde de kültüre bütünüyle sadık kalarak dönemin desenlerini tercih ettik. Konu hippi look olunca kullandığımız kumaşların doğal olması kaçınılmazdı.  

“Bahçelerden Şehirlere; Bahçıvan Pantolonlar” 

Bahçıvanlar, bahçıvan pantolonları ve tulumları, bahçe işleri esnasında rahat ve cep detayları sayesinde de pratik olduğu için tercih ettiler. Peki kadınlar? Giyene son derece sempatik bir görünüm kazandıran bahçıvan pantolonlar, bol kesimler ve renkli kumaşlarla buluşunca giyim tarzını rahatlığı doğrultusunda oluşturan kadınların dolaplarında birkaç tanesine birden yer açtığı bir giysi oldu. Askılı tulumlar, pantolonların uzun, salaş ve dar kesimle yorumlanmasıyla yalnızca gündelik yaşamda hareket özgürlüğü sağlamasının yanı sıra iş yaşamında da formal ve şık bir görünüm kazandırdığından dolayı pek tutuldu.  Yazlık tulum modellerimizin, yaz mevsiminin cıvıl cıvıl renkliliğinden geri kalmasın istediğimizden desenleri harmonik renklerle tasarladık. Kışlık tulum modellerimiz ise uzun kollu bluzlar ve boğazlı kazaklarla tamamladığınızda dahi elegant görünümünüzü pekiştirecek. 

“Şalvar Sınıf Ayrımı Gözetmiyor” 

Önceleri Padişahların, harem kadınlarının, köylülerin, şimdilerde yogi ve yoginilerin, gezginlerin, müzisyenlerin, sanatçıların, gençlerin, sosyal statü fark etmeksizin her stilden, her uğraştan ve her sınıftan insanın dolabında olan bir başka giysi ise şalvarlar. Şalvarların modasının geçmesi bir yana dursun, taliplileri her geçen sezonla birlikte de artıyor. Biz de şalvar çeşitlemelerini yeniden tasarlayarak arttırıyoruz. Etnik şalvar modellerini hem bel lastikli, hem de düğme detayıyla işledik. Şalvarların kesim ve kumaşlarını renklerini hem iş hayatında, hem de günlük yaşamda kombinlerken zorlanmayacağınız şekilde tasarladık.  

Bir de tamamlamanız için yumuşacık ve hafif sandaletlerimiz var! 

 

Kadın Pantolon

Pantolonlar yüzyıllar süren bir mücadelenin sonunda kadınların dolaplarındaki yerini almıştır. Kadınların pantolon giymeye başlaması Birinci Dünya Savaşı'nda erkeklerin cepheye gitmesi tüm iş yükünün ise kadınlara kalmasıyla başlamıştır. Kadınlar daha rahat çalışabilmek için pantolon giymeyi tercih ettiler. Ancak savaşın bitmesiyle beraber kadınların iş yaşamında pantolon giymesi yasaklandı. Şimdi her kadının kurtarıcı bir giysi olarak gördüğü pantolon yakın bir tarihe kadar kadınlar için maalesef bir tabuydu. Tabuların yıkılması sonucunda pantolon giymek yaygınlaştı bununla beraber kadın pantolon modelleri de çeşitlendi.

Kadın Pantolon Modelleri

Pantolonlar dolapların vazgeçilmezi, kombinlerin de kurtarıcı parçasıdır. Her mevsim, her yer ve koşul için kadın pantolon modelleribulmak mümkün. Kadın pantolonları geniş renk yelpazesine sahip olmakla beraber çoğu kumaşla da tasarıma açık bir üründür. Günlük hayatta, etkinliklere katılırken, kurumsal hayatımızda ve hatta düğünlerde dahi pantolon kullanmak mümkün. Her mevsim kullanıma uygun kot pantolonlar, kışlık giyime uygun kadife pantolon, bahar mevsimlerinin kurtarıcısı keten pantolonlar gibi kadın pantolon modelleri sizlerin tüm mevsimlerde rahat etmenizi sağlar. Pantolon sadece rahat olduğu için değil aynı zamanda şık bir görüntü sağladığı için tercih edilir. Düğünler gibi etkinliklerde de tercih edilme sebebi bu durumdur. Düğünlerde abiye pantolon denilen tarzdaki pantolonlar zarafeti ve şıklığı için tercih edilmektedir. Pantolon türleri bel seviyesi, paça şekli- boyu, kumaşı ve kesimi gibi pek çok kritere göre sınıflandırılabilir.

Paça Genişliklerine Göre Pantolon Modelleri

Paça genişliklerine göre pantolon çeşitleri İspanyol paça, dar paça ve boru paça olarak sıralanabilir. İspanyol paça pantolonların popüler olduğu zamanlar altmışlı yılların sonunda başlamıştır. Hippi yaşam tarzını benimseyen insanlar tarafından kullanması nedeniyle bir dönemin simgesi haline gelmiştir. İspanyol paça pantolon bel bölgesine, kalça ve üst bacağa tamamen oturan genellikle diz kısmında genişleyen bir pantolon modelidir. Dar paça pantolonlar bilekleri tamamen sarması ve potluk yapmaması nedeniyle sıklıkla bot ile kullanılmaktadır. Boru paça pantolonların genellikle bilek üstü modelleri tercih edilmektedir.

Kot Pantolon

Kot pantolonlar rahatlığın ve sokak stilinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Üretiminde kullanılan kot kumaşı kaba ve oldukça dayanıklı pamuklu kumaştır. Genellikle mavi rengi ve tonlarıyla ön planda olsa da günümüz kadın pantolon modelleritüm renkleri kullanarak tasarlanabilmektedir. Boyfriend tarzı erkeksi pantolonlar ve mom jeans modelleri son beş yıldır tercih edilen popüler modellerindendir.

Düz Pantolon

Standart kadın pantolon kalıbında belirlenen paça uzunluğu, bel kesimi ve paça ölçüleriyle hazırlanmış pantolon modelidir. Düz pantolonlara aynı zamanda klasik kesim pantolonda denmektedir.

Etek Pantolon

Geçmişte kullanımı ihtiyaçlardan dolayı olsa da günümüzde tarzını yansıtmak isteyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Günlük kullanımda rahatlıkla tercih edildiği gibi etek pantolonlar kurumsal yaşamda da bir dönem trendler arasına girmiştir. Otantik salaş bir tarzda olmasında ötürü kültür gezginleri için oldukça uygundur.

Şalvar Pantolon

Türk kültürünün geçmişinde de rastlanan şalvar pantolonlar günümüze modernize edilerek ulaşmıştır. Şalvar pantolon ağ bölgesi bol olan geniş ve rahat pantolon türüdür. Son zamanlarda pek çok tarza uygun modeli tasarlanmıştır. Şalvarların her mevsim için farklı kumaş türleri kullanarak hazırlanmış modellerini bulmak mümkündür.

Bahçıvan Pantolon

Genelde iş pantolonu olarak tanınan bu pantolon türü hareketleri kısıtlamamasıyla bilinmektedir. İş pantolonu olarak başlayan serüven maskülen tarza sahip kadınların kullanımıyla kadın modasına geçiş yapmıştır.

Kadın pantolon modellerine göre kadın pantolon fiyatlarıdeğişiklik göstermektedir. Aynı zamanda sitemizden indirim fırsatlarını yakalayarak ürünlere daha uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz. Birbirinden özel pantolon modellerini inceleyip kendinize uygun olan pantolonu bulduysanız tek yapmanız gereken kadın pantolon satın al işlemini gerçekleştirmek olacaktır.

“Pantolonu olmayan var mı?” 

Etrafımızdaki insanlara teker teker “kaç tane pantolonun var?” diye sorarsak, herhalde  “hiç pantolonum yok” diye yanıtlayacak tek bir kişi bile bulamayız. Pantolon cinsiyeti, tarzı, statüsü ne olduğuna bakılmaksızın, herkes tarafından tercih edilen bir giysi. Tabii ki farklı stillere ve amaçlara göre kumaşları, desenleri, kesimleri de değişiklik gösteriyor. Yogi ve yoginiler için balıkçı pantolonları, hem doğal kumaşlardan yapılmış olmaları hem de hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak kesimde olduğu için bir hayli tercih edilir. İş hayatındaki kadınlar çoğunlukla düz kesim ve renklerdeki pantolonlarla maskülen şıklığı hedefler. Festivalciler, 69 kuşağının moda geleneğini geniş paçalı bohem pantolonlarla, etnik pantolonlarla devam ettirir, son senelerde etnik şalvarların moda olmasıyla birlikte şalvarlar da bu modaya eklenmiştir. Bahçıvan pantolonlar ve tulumlar yalnızca bahçe işleriyle uğraşırken rahat ve pratik olması sebebiyle değil, kesimlerinin ve kumaşlarının zenginleşmesiyle stil sahibi kadınların taşımaktan memnun olduğu bir giysi olarak kullanılır; bol kesimleri sayesinde rahatlıkla taşımaları dersek daha yerinde olur.  

“Şamanların Tören Giysisi Olarak Pantolon” 

Uygur kazıları esnasında çıkarılan buluntular ilk pantolonun 3000 yıl önce giyildiğini, pantolonun üç ayrı yün ile yapıldığını ve kumaş desenleriyle olduğunu gösterdi. İlk pantolonlar ata binmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı. Ünlü moda tarihçisi Ingrid Loschek’ göreyse pantolon çok çok daha eskiye, taş devrine dayanır. Taş devrinde mağara duvarlarına betimlenmiş şaman ayinleri çizimlerinde, ayini yöneten kişinin pantolon giydiği görülür. Pantolon gündelik bir giysi değildir de, erkeğin gücü ve otoritesinin bir sembolü ve toplum içerisindeki yerini belirleyen bir giysi olarak kullanılmıştır. 

“Kadınlar Pantolon Giyme Hakkını Mücadeleyle Elde Etti” 

19. yüzyılın sonlarına kadar pantolon, erkeklerle özdeşleşmiş bir giysidir, hatta çoğu yerde kadınların pantolon giymesi yasaktır. Bu dönemde Kadın Hakları Hareketi, eteğin hareket özgürlüğünü engellediğinden dem vurarak kadınların da pantolon giymesi için bir mücadele başlattı. Bu mücadelenin sonunda tarihte ilk pantolonu giyen kadın Elizabeth Smith Miller oldu. Kadınlar için ilk pantolonu tasarlayan ise feminist eylemci Amelia Bloomer oldu. 

“69 Kuşağının Cıvıl Cıvıl Pantolonları” 

Savaş karşıtı Hippi gençliğin moda dünyasına kazandırdığı “hippi look”, dönemin modasına karşı duruşlarıyla bir anti- moda yarattılar. İronik olan şudur ki hippi look anti-modası, günümüzde de pek modadır. Etnik desenli bol paça pantolonlar, renkli saç bantları, örgü şallar, üst üste takılan renkli, boncuklu ve sembollü kolyeler, çiçek desenli etekler ve sandaletler her devrin doğa dostu ve savaş karşıtı olan kuşaklarının tercihi oldu. Bizler de Clandestino olarak bir manada bütünleştiğimiz hippi kültürünün pantolonlarını doğunun etnik motifleriyle, doğanın da canlı renkleriyle bütünledik. Post modern kesimlerle yorumladık, bazı modellerde de kültüre bütünüyle sadık kalarak dönemin desenlerini tercih ettik. Konu hippi look olunca kullandığımız kumaşların doğal olması kaçınılmazdı.  

“Bahçelerden Şehirlere; Bahçıvan Pantolonlar” 

Bahçıvanlar, bahçıvan pantolonları ve tulumları, bahçe işleri esnasında rahat ve cep detayları sayesinde de pratik olduğu için tercih ettiler. Peki kadınlar? Giyene son derece sempatik bir görünüm kazandıran bahçıvan pantolonlar, bol kesimler ve renkli kumaşlarla buluşunca giyim tarzını rahatlığı doğrultusunda oluşturan kadınların dolaplarında birkaç tanesine birden yer açtığı bir giysi oldu. Askılı tulumlar, pantolonların uzun, salaş ve dar kesimle yorumlanmasıyla yalnızca gündelik yaşamda hareket özgürlüğü sağlamasının yanı sıra iş yaşamında da formal ve şık bir görünüm kazandırdığından dolayı pek tutuldu.  Yazlık tulum modellerimizin, yaz mevsiminin cıvıl cıvıl renkliliğinden geri kalmasın istediğimizden desenleri harmonik renklerle tasarladık. Kışlık tulum modellerimiz ise uzun kollu bluzlar ve boğazlı kazaklarla tamamladığınızda dahi elegant görünümünüzü pekiştirecek. 

“Şalvar Sınıf Ayrımı Gözetmiyor” 

Önceleri Padişahların, harem kadınlarının, köylülerin, şimdilerde yogi ve yoginilerin, gezginlerin, müzisyenlerin, sanatçıların, gençlerin, sosyal statü fark etmeksizin her stilden, her uğraştan ve her sınıftan insanın dolabında olan bir başka giysi ise şalvarlar. Şalvarların modasının geçmesi bir yana dursun, taliplileri her geçen sezonla birlikte de artıyor. Biz de şalvar çeşitlemelerini yeniden tasarlayarak arttırıyoruz. Etnik şalvar modellerini hem bel lastikli, hem de düğme detayıyla işledik. Şalvarların kesim ve kumaşlarını renklerini hem iş hayatında, hem de günlük yaşamda kombinlerken zorlanmayacağınız şekilde tasarladık.  

Bir de tamamlamanız için yumuşacık ve hafif sandaletlerimiz var! 

 

Clandestino © Tüm hakları saklıdır.