Kadın Ayakkabı

Kadınlar için ayakkabı bir kombini tamamlamaktan çok daha fazlası demek. Ayakkabı bir kadın için tutku demektir. Vitrinde güzel bir ayakkabı modeli görünce bakmadan geçen bir kadın gördünüz mü? Bu sorunun genel cevabı hayır olsa gerek. Çünkü kadınlar için ayakkabıları vazgeçilmezleri arasındadır. Her sezon oldukça fazla kadın ayakkabı modeli tasarlanıp beğeniye sunuluyor. En yeni kadın ayakkabı modellerinden en eski kadın ayakkabı modellerine kadar hepsini İnternet arama motorlarından araştırıpkadın ayakkabı satın al linki ile sitemizden sipariş edebilirsiniz.. Özellikle son zamanlarda o kadar fazla kadın ayakkabı modeli var ki, artık kadınlar ayak sağlığını düşünmekten çok ayakkabının modeline ve trend olup olmadığına bakmaktadır. Ancak bu çok yanlış olan bir satın alma şeklidir.

Ayakkabı satın alırken ayak yapınıza, ayak sağlığınıza en uygun olan modeli seçmeniz ilerleyen zamanlarda ayak sağlığı sorunları yaşamanızın önüne geçecektir. Günümüzde ayakkabı satışları mağazalardan çok İnternet üzerinden yapılmaktadır. Bunun nedeni internet üzerinden oldukça fazla seçenek sunulması, kadın ayakkabı modellerinin çok uygun fiyatlı olması ve modeller üzerinde giyim Kombinleri ile birlikte fikir verici gösterime sahip olmasıdır. İnternet'ten ayakkabı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu dolandırıcılarıdır. Ayakkabı satın alacağınız siteler onaylı, belgeli veya çok sık alışveriş yapılan güvenilir siteler olmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Kadın Ayakkabı Modelleri

Kadın ayakkabı modelleri yazlık ayakkabı modelleri ve kışlık ayakkabı modelleri gibi sınıflara ayırabilir. Ancak ne kadar çok kadın ayakkabı modeli olsa da çok sık kullanılan bazı ayakkabı modelleri vardır. Bu çok kullanılan ayakkabı modellerini hemen hemen her kadının ayakkabı dolabında görebilirsiniz.

Stiletto

Kadınlar için ne kadar çok ayakkabı modeli olsa da bazı ayakkabı modellerinin her kadının dolabında mutlaka bulunması gerekir. Stiletto kadın ayakkabı modelleri, özel gün ve gecelerde, gündelik hayatta bir kurtarıcı görevi gören bu ayakkabılardan bir tanesidir. Bu ayakkabının özelliği yüksek topuğa sahip olması, sivri burunlu olması ve ayakları yandan göstermemesidir. Birçok renk seçeneği olan Stiletto ayakkabı modelinde en çok tercih edilen renk ise siyahtır.

İnce Topuk Ve Kalın Topuk Klasik Ayakkabılar

İnce ve kalın topuk klasik kadın ayakkabı modelleri de yine çok fazla tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. İş görüşmelerinin, toplantıların kurtarıcısı olan şık görünüm katan bu ayakkabılarda, çok fazla renk seçeneği mevcuttur.  Bu ayakkabı modellerinin özelliği kadınların kombinlerine çok rahat uyması ve bacak boylarını uzatabiliyor olmasıdır. Bu modellerde en çok rağbet gören renk ten rengi ve siyahtır.

Babetler

Yaz ya da kış ayı fark etmeksizin kadınların tercihleri arasında yer alan babet kadın ayakkabı modelleri, gün içerisinde dışarıya çıkarken, ofislerde hatta bazen özel davetlerde bile şık bir görünüm ve rahat bir ayak konforu sağlamaktadır. Hiç topuğu olmayan babet ayakkabı modelleri, kombini doğru yapıldığı zaman sizde çok feminen bir görünüm sağlayacaktır.

Topuklu ve Topuksuz Sandalet Modelleri

Yaz aylarının yakan sıcağında ayaklarınızın rahat bir nefes alması için sandalet kadın ayakkabı modelleri çok fazla ilgi görmektedir. Yazlık elbise, şort ve eteklerle kullanımı oldukça fazla tercih edilen sandalet modelleri topuklu ve topuksuz olmak üzere bir çok renk seçeneğine sahiptir.

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri

İnce ve kalın topuklu modellerde olduğu gibi dolgu topuklu kadın ayakkabı modellerinde de yine çok şık ve rahat bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sandaletlerde, botlarda, çizmelerde her çeşit ayakkabılarda dolgu topuklar mevcuttur.

Çizme

Kış ayakkabısı olan çizmeler tüm modellerin açık ara önünde gelmektedir. Uzun, kısa , yarım, dolgu topuk, ince uzun topuk, kalın topuk gibi  birçok çeşide sahip olan çizmeleri kış aylarında tüm kıyafetlerinizle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Spor Ayakkabılar

Kadın ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilen ayakkabı modelleri arasında olan spor ayakkabıların, en çok tercih edilme sebebi ayaklarda sağladığı rahatlıktır. Yürüyüşlerde, ofislerde ve daha birçok yerde basit şekilde kombinleri yapılıp tercih edilmektedir. Spor kadın ayakkabı modelleri fiyatları da oldukça uygundur. İhtiyacınız olan tüm ayakkabı modellerini sitemizden sipariş edebilir; kapıda ödeme avantajından faydalanabilirsiniz.

AYAKKABI

Ayakkabı, insanların ayaklarını dış etkenlerden koruma ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Günümüzde dev bir sektörü oluşturan ve tek başına bir moda ürünü olan ayakkabıların, ilk kullanılmaya başlandığında tasarımından çok işlevselliği önem taşımaktaydı. Buna rağmen ayakkabı tarihine baktığınızda,  ayakkabı ustalarının birbirinden farklı tasarımlarına rastlarsınız.

İlk ayakkabı buluntuları Taş Devri’nden önce 3300 yılına dayanmaktadır. İlk zamanlarda işlevselliği önemli olan ayakkabıların yapımında kullanılan malzemeler her bölgeye ve iklime göre değişiklik göstermiştir. Kuzey’de ayakkabılar, kalın deriden yapılmış, içi kürk ve samanla desteklenerek ayağın ısınması sağlanmıştır. Güney’de ise palmiye yapraklarından veya papirüs elyafından yapılmış sandaletler kullanılmaktaydı. Her iki iklim koşuluna bakıldığında da insanların doğal dış etkenlerden ayaklarını korumak için ayakkabıya ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Ayakkabı İnsani İhtiyaçtan Sosyal Statüye Dönüşürken Modayı Beraberinde Getirdi

Zamanla oluşan sosyal sınıflar, ayakkabıların kullanım şeklini de değiştirdi. Orta Çağ zamanında ilk ayakkabı tasarımları oluşmaya başladı. Bu dönemde topuk keşfedilmiş ve popüler olarak kullanılmaya başlanmıştır. Feodalizmin hakim olduğu Orta Çağ döneminde köylüler ve soylu olmayanlar, topuklu, ağır ve koyu deri çizmeler giyiyorlardı. Asil kesim ise tahta topuklu ve süslü tasarımlara sahip ayakkabılar giyiyordu. Bu ayakkabılar asiller tarafından kunduracılardan özel siparişle isteniyor ve her bir çift ayakkabı tasarımı benzersiz oluyordu. Modern zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle basit üretim anlayışı ayakkabıcılık geleneği de değiştirdi.

Topuklu Ayakkabı Tarihte İlk Kez Erkekler Tarafından Giyildi

Evet, yanlış duymadınız!

Yüksek topukların kadınlar için icat edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.  Tarihte ilk topuklu ayakkabı giyen kişiler şövalyelerdir. At üstündeyken ayaklarını eyerde güvenli tutmak için topuklu ayakkabı giyiyorlardı. Ayrıca topuklu ayakkabılar Rönesans kralları tarafından da üstün bir görünüm elde etmeleri açısından tercih edilirdi. Eski çağlarda yüksek topuklu ayakkabılar, toplumsal cinsiyet simgesi yerine bir zenginlik temsili olarak sosyal statüyü belirlemiştir.

İlkel Zamanların Ayakkabısı: Sandalet

İnsanlık tarihinin en ilkel zamanlarında ve eski uygarlıklarda en sık kullanılan ayakkabı sandaletlerdi. İlk sandaletler antik Mısır’da giyilmiştir. Palmiye yaprakları ve ham deriden yapılan sandaletler ayağın bitiminde gerilip bağlanarak kullanılmıştır. Başlarda yalnızca din adamları ve firavunlar tarafından giyilebilse de daha sonraları tüm Mısır halkı tarafından farklı renklerde giyilmeye başlanmıştır. Bu farklı renkler sosyal statüyü oluşturmuştur.

Sandaletler aynı zamanda Yunan ve Roma kültürlerinde de popüler olarak giyilen bir ayakkabıydı. Ancak sandaletleri Mısırlılardan farklıydı. Kadın erkek farketmeksizin herkes tarafından giyilen dize kadar uzun ve bağcıklı sandaletler giyiyorlardı. Herkes tarafından giyildiği söylense de hem Yunan hem de Romalılar için de bazı kurallar vardı. Yunanlılarda köleler sandalet giyemezdi, yalnızca özgür vatandaşlar giyebilirdi. Roma’da ise sandaletler, giysiler gibi gücün simgesi olmuş ve buna istinaden toplumsal statüye göre giyilebilmiştir.

Ayağa tam oturması için tasarlanan ilk özel ayakkabının Roma sandaletleri olduğunu duymuş muydunuz?

Ayakkabı tarihine bakıldığında ayak kalıbına göre tasarlanan ilk özel ayakkabının Romalılar tarafından yapıldığı görülmektedir. Roma sandaletlerinin tabanı mantardan, bağcıkları ise deriden oluşmaktaydı. Ayakkabı ustaları sandalet yaparken ayağı ölçmek için tahıl kullanmaktaydı. Bu ölçüm yöntemi başlarda dünyada pek kabul görmese de Orta Çağ zamanında İngilizler tarafından kraliyet emriyle standart ölçü birimi olarak kabul edilmiştir.

Clandestino Deri Sandalet Modelleriyle Antik Çağlara Adım Atın

Tarihin ilk uygarlıkları tarafından bulunan ve ilk ayakkabı modeli olan sandaletler günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Antik sandalet modelleri günümüzde yaz aylarında zamansız bir klasik olarak tercih ediliyor. Üstelik bu deri sandalet modelleri hem şık hem de sade bir tarz yaratmaya olanak sağlıyor. Düz deri sandalet modelleriyle yalın bir tarza, metalik detaylarla süslenmiş deri gladyatör sandaletlerle daha şık bir stil yakalayabilirsiniz. Özellikle tarihin ilkel zamanlarını,  günümüzde yaşatmayı seven kişiler, özel el yapımı tasarım sandaletleri tercih etmektedir.  Clandestino olarak size antik çağların kapılarını birinci sınıf kalitede ürettiğimiz el yapımı sandalet modelleriyle  açıyoruz. Dayanıklı eva tabandan ürettiğimiz sandalet modellerimiz rahat ve konforlu olmasının yanı sıra sağlıklıdır. Sitemizde bulunan deri sandaletlerimiz model ve renk çeşitliliği bakımından da zengindir. Siyah, kahverengi, taba, kırmızı, haki ve daha birçok renk seçeneğinde deri sandalet modelimiz bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden deri sandalet modellerimize online alışveriş seçeneğiyle indirimli olarak ulaşabilirsiniz.

Kadın Ayakkabı

Kadınlar için ayakkabı bir kombini tamamlamaktan çok daha fazlası demek. Ayakkabı bir kadın için tutku demektir. Vitrinde güzel bir ayakkabı modeli görünce bakmadan geçen bir kadın gördünüz mü? Bu sorunun genel cevabı hayır olsa gerek. Çünkü kadınlar için ayakkabıları vazgeçilmezleri arasındadır. Her sezon oldukça fazla kadın ayakkabı modeli tasarlanıp beğeniye sunuluyor. En yeni kadın ayakkabı modellerinden en eski kadın ayakkabı modellerine kadar hepsini İnternet arama motorlarından araştırıpkadın ayakkabı satın al linki ile sitemizden sipariş edebilirsiniz.. Özellikle son zamanlarda o kadar fazla kadın ayakkabı modeli var ki, artık kadınlar ayak sağlığını düşünmekten çok ayakkabının modeline ve trend olup olmadığına bakmaktadır. Ancak bu çok yanlış olan bir satın alma şeklidir.

Ayakkabı satın alırken ayak yapınıza, ayak sağlığınıza en uygun olan modeli seçmeniz ilerleyen zamanlarda ayak sağlığı sorunları yaşamanızın önüne geçecektir. Günümüzde ayakkabı satışları mağazalardan çok İnternet üzerinden yapılmaktadır. Bunun nedeni internet üzerinden oldukça fazla seçenek sunulması, kadın ayakkabı modellerinin çok uygun fiyatlı olması ve modeller üzerinde giyim Kombinleri ile birlikte fikir verici gösterime sahip olmasıdır. İnternet'ten ayakkabı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu dolandırıcılarıdır. Ayakkabı satın alacağınız siteler onaylı, belgeli veya çok sık alışveriş yapılan güvenilir siteler olmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Kadın Ayakkabı Modelleri

Kadın ayakkabı modelleri yazlık ayakkabı modelleri ve kışlık ayakkabı modelleri gibi sınıflara ayırabilir. Ancak ne kadar çok kadın ayakkabı modeli olsa da çok sık kullanılan bazı ayakkabı modelleri vardır. Bu çok kullanılan ayakkabı modellerini hemen hemen her kadının ayakkabı dolabında görebilirsiniz.

Stiletto

Kadınlar için ne kadar çok ayakkabı modeli olsa da bazı ayakkabı modellerinin her kadının dolabında mutlaka bulunması gerekir. Stiletto kadın ayakkabı modelleri, özel gün ve gecelerde, gündelik hayatta bir kurtarıcı görevi gören bu ayakkabılardan bir tanesidir. Bu ayakkabının özelliği yüksek topuğa sahip olması, sivri burunlu olması ve ayakları yandan göstermemesidir. Birçok renk seçeneği olan Stiletto ayakkabı modelinde en çok tercih edilen renk ise siyahtır.

İnce Topuk Ve Kalın Topuk Klasik Ayakkabılar

İnce ve kalın topuk klasik kadın ayakkabı modelleri de yine çok fazla tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. İş görüşmelerinin, toplantıların kurtarıcısı olan şık görünüm katan bu ayakkabılarda, çok fazla renk seçeneği mevcuttur.  Bu ayakkabı modellerinin özelliği kadınların kombinlerine çok rahat uyması ve bacak boylarını uzatabiliyor olmasıdır. Bu modellerde en çok rağbet gören renk ten rengi ve siyahtır.

Babetler

Yaz ya da kış ayı fark etmeksizin kadınların tercihleri arasında yer alan babet kadın ayakkabı modelleri, gün içerisinde dışarıya çıkarken, ofislerde hatta bazen özel davetlerde bile şık bir görünüm ve rahat bir ayak konforu sağlamaktadır. Hiç topuğu olmayan babet ayakkabı modelleri, kombini doğru yapıldığı zaman sizde çok feminen bir görünüm sağlayacaktır.

Topuklu ve Topuksuz Sandalet Modelleri

Yaz aylarının yakan sıcağında ayaklarınızın rahat bir nefes alması için sandalet kadın ayakkabı modelleri çok fazla ilgi görmektedir. Yazlık elbise, şort ve eteklerle kullanımı oldukça fazla tercih edilen sandalet modelleri topuklu ve topuksuz olmak üzere bir çok renk seçeneğine sahiptir.

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri

İnce ve kalın topuklu modellerde olduğu gibi dolgu topuklu kadın ayakkabı modellerinde de yine çok şık ve rahat bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sandaletlerde, botlarda, çizmelerde her çeşit ayakkabılarda dolgu topuklar mevcuttur.

Çizme

Kış ayakkabısı olan çizmeler tüm modellerin açık ara önünde gelmektedir. Uzun, kısa , yarım, dolgu topuk, ince uzun topuk, kalın topuk gibi  birçok çeşide sahip olan çizmeleri kış aylarında tüm kıyafetlerinizle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Spor Ayakkabılar

Kadın ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilen ayakkabı modelleri arasında olan spor ayakkabıların, en çok tercih edilme sebebi ayaklarda sağladığı rahatlıktır. Yürüyüşlerde, ofislerde ve daha birçok yerde basit şekilde kombinleri yapılıp tercih edilmektedir. Spor kadın ayakkabı modelleri fiyatları da oldukça uygundur. İhtiyacınız olan tüm ayakkabı modellerini sitemizden sipariş edebilir; kapıda ödeme avantajından faydalanabilirsiniz.

AYAKKABI

Ayakkabı, insanların ayaklarını dış etkenlerden koruma ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Günümüzde dev bir sektörü oluşturan ve tek başına bir moda ürünü olan ayakkabıların, ilk kullanılmaya başlandığında tasarımından çok işlevselliği önem taşımaktaydı. Buna rağmen ayakkabı tarihine baktığınızda,  ayakkabı ustalarının birbirinden farklı tasarımlarına rastlarsınız.

İlk ayakkabı buluntuları Taş Devri’nden önce 3300 yılına dayanmaktadır. İlk zamanlarda işlevselliği önemli olan ayakkabıların yapımında kullanılan malzemeler her bölgeye ve iklime göre değişiklik göstermiştir. Kuzey’de ayakkabılar, kalın deriden yapılmış, içi kürk ve samanla desteklenerek ayağın ısınması sağlanmıştır. Güney’de ise palmiye yapraklarından veya papirüs elyafından yapılmış sandaletler kullanılmaktaydı. Her iki iklim koşuluna bakıldığında da insanların doğal dış etkenlerden ayaklarını korumak için ayakkabıya ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Ayakkabı İnsani İhtiyaçtan Sosyal Statüye Dönüşürken Modayı Beraberinde Getirdi

Zamanla oluşan sosyal sınıflar, ayakkabıların kullanım şeklini de değiştirdi. Orta Çağ zamanında ilk ayakkabı tasarımları oluşmaya başladı. Bu dönemde topuk keşfedilmiş ve popüler olarak kullanılmaya başlanmıştır. Feodalizmin hakim olduğu Orta Çağ döneminde köylüler ve soylu olmayanlar, topuklu, ağır ve koyu deri çizmeler giyiyorlardı. Asil kesim ise tahta topuklu ve süslü tasarımlara sahip ayakkabılar giyiyordu. Bu ayakkabılar asiller tarafından kunduracılardan özel siparişle isteniyor ve her bir çift ayakkabı tasarımı benzersiz oluyordu. Modern zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle basit üretim anlayışı ayakkabıcılık geleneği de değiştirdi.

Topuklu Ayakkabı Tarihte İlk Kez Erkekler Tarafından Giyildi

Evet, yanlış duymadınız!

Yüksek topukların kadınlar için icat edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.  Tarihte ilk topuklu ayakkabı giyen kişiler şövalyelerdir. At üstündeyken ayaklarını eyerde güvenli tutmak için topuklu ayakkabı giyiyorlardı. Ayrıca topuklu ayakkabılar Rönesans kralları tarafından da üstün bir görünüm elde etmeleri açısından tercih edilirdi. Eski çağlarda yüksek topuklu ayakkabılar, toplumsal cinsiyet simgesi yerine bir zenginlik temsili olarak sosyal statüyü belirlemiştir.

İlkel Zamanların Ayakkabısı: Sandalet

İnsanlık tarihinin en ilkel zamanlarında ve eski uygarlıklarda en sık kullanılan ayakkabı sandaletlerdi. İlk sandaletler antik Mısır’da giyilmiştir. Palmiye yaprakları ve ham deriden yapılan sandaletler ayağın bitiminde gerilip bağlanarak kullanılmıştır. Başlarda yalnızca din adamları ve firavunlar tarafından giyilebilse de daha sonraları tüm Mısır halkı tarafından farklı renklerde giyilmeye başlanmıştır. Bu farklı renkler sosyal statüyü oluşturmuştur.

Sandaletler aynı zamanda Yunan ve Roma kültürlerinde de popüler olarak giyilen bir ayakkabıydı. Ancak sandaletleri Mısırlılardan farklıydı. Kadın erkek farketmeksizin herkes tarafından giyilen dize kadar uzun ve bağcıklı sandaletler giyiyorlardı. Herkes tarafından giyildiği söylense de hem Yunan hem de Romalılar için de bazı kurallar vardı. Yunanlılarda köleler sandalet giyemezdi, yalnızca özgür vatandaşlar giyebilirdi. Roma’da ise sandaletler, giysiler gibi gücün simgesi olmuş ve buna istinaden toplumsal statüye göre giyilebilmiştir.

Ayağa tam oturması için tasarlanan ilk özel ayakkabının Roma sandaletleri olduğunu duymuş muydunuz?

Ayakkabı tarihine bakıldığında ayak kalıbına göre tasarlanan ilk özel ayakkabının Romalılar tarafından yapıldığı görülmektedir. Roma sandaletlerinin tabanı mantardan, bağcıkları ise deriden oluşmaktaydı. Ayakkabı ustaları sandalet yaparken ayağı ölçmek için tahıl kullanmaktaydı. Bu ölçüm yöntemi başlarda dünyada pek kabul görmese de Orta Çağ zamanında İngilizler tarafından kraliyet emriyle standart ölçü birimi olarak kabul edilmiştir.

Clandestino Deri Sandalet Modelleriyle Antik Çağlara Adım Atın

Tarihin ilk uygarlıkları tarafından bulunan ve ilk ayakkabı modeli olan sandaletler günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Antik sandalet modelleri günümüzde yaz aylarında zamansız bir klasik olarak tercih ediliyor. Üstelik bu deri sandalet modelleri hem şık hem de sade bir tarz yaratmaya olanak sağlıyor. Düz deri sandalet modelleriyle yalın bir tarza, metalik detaylarla süslenmiş deri gladyatör sandaletlerle daha şık bir stil yakalayabilirsiniz. Özellikle tarihin ilkel zamanlarını,  günümüzde yaşatmayı seven kişiler, özel el yapımı tasarım sandaletleri tercih etmektedir.  Clandestino olarak size antik çağların kapılarını birinci sınıf kalitede ürettiğimiz el yapımı sandalet modelleriyle  açıyoruz. Dayanıklı eva tabandan ürettiğimiz sandalet modellerimiz rahat ve konforlu olmasının yanı sıra sağlıklıdır. Sitemizde bulunan deri sandaletlerimiz model ve renk çeşitliliği bakımından da zengindir. Siyah, kahverengi, taba, kırmızı, haki ve daha birçok renk seçeneğinde deri sandalet modelimiz bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden deri sandalet modellerimize online alışveriş seçeneğiyle indirimli olarak ulaşabilirsiniz.

Clandestino © Tüm hakları saklıdır.